SZKOŁA  PODSTAWOWA  nr 8

im. Jana Pawła II w Chojnicach

 

Recytatorzy na start!

W I połowie października w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się eliminacje do konkursu Eko-Art 2017. Uczniowie klas I i IV z wielkim entuzjazmem przystąpili do rywalizacji. Dla niektórych z nich był to debiut – zwłaszcza dla uczniów klas I, lecz byli i tacy, którzy w ubiegłych latach brali udział w tym konkursie. Poziom był wyrównany, jury wybrało 3 osoby spośród uczniów klas I: Paulinę Rostankowską, Marcelinę Łakomską i Antoninę Wesołowską oraz 3 uczniów klas IV: Weronikę Lar, Natalię Głomską i Aleksandra Grodziskiego.

25 października zwycięzcy szkolnych eliminacji po raz kolejny wystąpili na scenie. Tym razem musieli zmierzyć się z prawie 30 uczniami klas I-III oraz 40 uczniami klas IV-VI szkół powiatu chojnickiego. Rywalizacja była zacięta, a poziom wysoki. Nasi uczniowie znakomicie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. I chociaż nie znaleźli się w ścisłej czołówce, to jesteśmy dumni z naszych młodych recytatorów. Jak bowiem powiedział przewodniczący jury:  „Fajnie jest wyjść na scenę, mieć 5 minut dla siebie, żeby drugiemu człowiekowi coś opowiedzieć. (…) Zazdroszczę wam tego, że w tak młodym wieku możecie to robić.”

Wierzymy, ze to dopiero początek ich przygody ze sceną i już wkrótce będziemy mogli śledzić ich kolejne występy recytatorskie.

I.Dolina, A.Wiśniewska

> 21 Maj 2018    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin