im. Jana Pawła II w Chojnicach

Start KONKURSY Miejski Konkurs Recytatorski - eliminacje szkolne

„Czarowanie słowem,
czyli eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego”

27 lutego w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Dzieciństwo wierszem malowane”.

Sztuka recytacji nie należy do najłatwiejszych, bowiem wymaga nie tylko opanowania pamięciowego tekstu oraz interpretacji wybranego utworu, lecz także opanowania tremy przed wystąpieniem na scenie. Ochotników, którzy chcieli zachwycić jury, było wielu i choć niektórych pokonała choroba (zgłosiło się 24 uczniów), na scenie stanęło ostatecznie 18 recytatorów z klas IV oraz VII.

Konkurs ten był także okazją dla zgromadzonych w sali uczniów klas IV na zapoznanie się z twórczością takich poetów jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Wanda Chotomska, Maria Konopnicka, Adam Mickiewicz, Krzysztof Kamil Baczyński. Oklaskiwali występy gromkimi brawami.

Ostatecznie jury w składzie Alicja Wiśniewska, Danuta Warnke, Maria Lichacz i Iwona Dolina zdecydowało się wyróżnić 4 osoby, które zachwyciły interpretacją swoich wierszy. Pierwsze miejsce zajął Aleksander Laskowski z k. VIIb, drugie Aleksander Grodziski z kl. IVc, a trzecie ex aequo Zofia Szupke z kl. IV d i Wiktoria Dziubek z kl. IVa.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Wierzymy, że dla uczestników tego konkursu to tylko wstęp do kolejnych konkursów recytatorskich, w których będą mogli czarować publiczność słowem.

5 marca odbędzie się etap miejski konkursu, w którym wyróżnieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę. Gratulujemy im i życzymy powodzenia!

> 21 Maj 2018    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin