SZKOŁA  PODSTAWOWA  nr 8

im. Jana Pawła II w Chojnicach

BAJKOWO, KOLOROWO I NAUKOWO,
CZYLI DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

 

22 lutego 2018 podczas Drzwi Otwartych zawitali do nas licznie przybyli rodzice wraz ze swoimi 5 i 6- letnimi pociechami.

Na opiekunów i małych gości czekało wiele atrakcji i niespodzianek. A wszystko po to, by przyszli uczniowie i ich rodzice mogli poczuć niezwykłą atmosferę naszej szkoły.

Wszystkich powitała pani dyrektor Małgorzata Henszke, a swój pomysłowy program artystyczny przedstawili uczniowie obecnych klas pierwszych, nad którymi czuwali wychowawcy. Śpiewano, tańczono i recytowano wiersze.
Następnie przyszli uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by tam bawić się podczas zajęć plastycznych, budząc wyobraźnię i odkrywając swe  możliwości.
Po zabawie przyszedł czas na niezwykłą żywą lekcję szachów oraz inscenizację muzyczną w świetlicy. Radość wzbudziło przedstawienie w czytelni, zaś skupienie i naukową pracę wizyta w pracowni komputerowej.  Nie zabrakło rarytasów w postaci wielobarwnych galaretek ze zdrowej szkolnej kuchni.

Gdy dzieci zwiedzały szkołę, rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły zaprezentowaną przez przewodniczącą Samorządu Szkolnego Karolinę Kanthak oraz porozmawiać z panią dyrektor przyszłym roku szkolnym w naszej placówce.

Spotkanie można było zakończyć pamiątkowym zdjęciem z emblematem szkoły –ÓSEMKĄ – w wiosennej tęczowej tamce.
Nasi goście podsumowując Drzwi Otwarte ocenili, że było niezwykle kolorowo, bajkowo i naukowo

Zatem, do zobaczenia we wrześniu!
Zapraszamy!

Justyna Rostankowska, Renata Dyląg

> 21 Maj 2018    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin