im. Jana Pawła II w Chojnicach

9 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Chojnicach po raz pierwszy przekroczyli progi szkoły przyszli uczniowie klas IV i VII wraz z rodzicami.

Spotkanie rozpoczęła nastrojowym tańcem mistrzyni świata w fantasty show duet 2017 Monika Guentzel, uczennica III klasy integracyjnej gimnazjum. Gości przywitała dyrektor placówki Małgorzata Henszke, nakreślając zasady jej funkcjonowania. Pracę szkoły z perspektywy ucznia przedstawiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Kanthak. Tę część Drzwi Otwartych zamknął występ małych, zdolnych tancerek z klasy IV.

Następnie rodzice wraz z dziećmi pod opieką przewodników – starszych kolegów z gimnazjum, harcerzy i członków  Samorządu Uczniowskiego udali się na zwiedzanie szkoły. Przyszli uczniowie w świetnie wyposażonych salach przedmiotów ścisłych – fizyki i chemii, byli świadkami ciekawych eksperymentów. Odwiedzili szkolną bibliotekę i czytelnię, miejsce niezwykle ważne dla wszystkich lubiących czytać.

Przyszli uczniowie zapoznali się także z zasadami funkcjonowania klas integracyjnych i terapeutycznych oraz aktywnie działającym Szkolnym Kołem Caritas. Odwiedzono również Izbę Pamięci Jana Pawła II - patrona szkoły. W szkolnej świetlicy dzieci mogły zagrać partyturę przy użyciu bum bum rurek, co wzbudziło wiele emocji i było świetną zabawą. Ogromne zainteresowanie wzbudziły także ruchome szachy, strzelnica oraz pierwsze odwiedziny dzieci w mediach – szkolnym radiowęźle.

W stołówce na gości czekały świeżutkie gofry pieczone przez uczniów klas integracyjnych, zaś ci, którzy czuli się zmęczeni, mogli przemieszczać się windą.

Podczas Drzwi Otwartych rodzice mogli porozmawiać z dyrektorem, pedagogiem i psychologiem. Zwiedzanie zwieńczyła wspólna zumba, radośnie zatańczona przez obecnych i przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach.

> 23 Kwiecień 2018    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech