SZKOŁA  PODSTAWOWA  nr 8

im. Jana Pawła II w Chojnicach

 

W piątek, 28 kwietnia 2017 r. przedstawiciele klas I – III naszego gimnazjum rozegrali emocjonującą grę szkolną „Polskie święta majowe”, dzięki której mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat historii powstania Święta Pracy, dziejów flagi polskiej i symboliki jej kolorów oraz okoliczności powstania pierwszej europejskiej konstytucji.

W ciągu 2 godzin 22 dwuosobowe drużyny musiały  wykonać 14 zadań i udzielić precyzyjnych odpowiedzi na zadawane pytania. Odpowiedzi zostały ukryte na terenie całej szkoły. Trzeba było wykazać się więc nie tylko wiedzą, ale głównie bystrym okiem, szybkimi nogami,  dobrą współpracą w grupie i odpornością na konkursowy stres.

Dla uczestników konkursu przewidziano nagrody. 3 pierwsze drużyny wygrały dla klasy paczkę z cukierkami, a zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 12 otrzymali nagrody indywidualne: talony na ocenę celującą lub bardzo dobrą z historii.

Ostateczny wynik gry szkolnej wygląda następująco:
I miejsce zajęła klasa III B,   
miejsce II zajęła klasa III C,
miejsce III – III A.

W klasyfikacji indywidualnej „Talony na 6” otrzymali: M.Ejsmont i M.Piechowska, J.Kobus i A.Mionskowska, A.Beska i Z.Janikowska, O.Zagozda i D.Kosiedowski, M.Grabowska i M.Substych, A.Chmara i S.Mazurkiewicz.

„Talony na 5” otrzymali: A.Ejsmont i A.Zabrocka, P.Cysewski, K.Leszczyński, D.Czapiewska i K.Liśniewska, S.Miszewski i D.Bonin, W.Ciurzyńska i S.Pick, M.Ordza i K.Labenz.

Organizatorami nietypowych obchodów ŚWIĘTA PRACY, ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA, i ŚWIĘTA FLAGI byli uczniowie z grupy projektowej  kl. II G: Zuzanna Synak, Klaudia Szramka, Weronika Byzdra, Mateusz Laskowski, pod opieką Marii Warnke.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

> 19 Kwiecień 2018    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon